Jdi na obsah Jdi na menu
 


Václav Trnka

19. 11. 2012

 

vaclav.jpg

Rozhovor s panem Václavem Trnkou. (zakladatel a ředitel soutěže)
1.       Kdy se poprvé futsalová liga rozjela a kdy vás napadl nápad zrealizovat ligu v Třešti?
Futsalová liga se rozjela hned po otevření Městské sportovní haly v Třešti, tzn. na podzim roku 2004. O turnaji v malé kopané jsem měl jasno od okamžiku, kdy se definitivně rozhodlo o výstavbě sportovní haly. Setkání s Martinem Minářem (propagátor futsalu v okrese Jihlava) mě nakonec přivedlo k pořádání turnaje ve futsalu a do dnes jsem přesvědčený, že to byla dobrá volba.
2.       Jak hodnotíte kvalitu ligy? A čím si vysvětlujete, že se ji daří držet na dobré úrovni?
Kvalita je velice slušná, vždyť v ní hraje celá řada hráčů z velké kopané a také hráči z různých lig jihlavské malé kopané. Počet mužstev se již nezvyšuje, ale spíše se soupisky rok od roku doplňují o nové hráče a tím se stále zkvalitňují.  
 
3.       Liga je rozdělena na dvě ligy, nižší a vyšší, dnes už první a druhá liga, nepřemýšlel jste někdy ligy spojit v jednu, čímž by týmy hráli klidně i 20 zápasů za sezonu?
Tak to o této variantě jsem také přemýšlel a čas od času se k ní vracím. Zimní ligu, ale beru stále jako příjemné zpestření zimy pro ty, co mají rádi fotbal v hale. V současném systému odehraje 22 týmů 168 utkání, pokud by měl hrát každý s každým, tak by to bylo o 63 utkání víc, což představuje dalších minimálně 7 víkendových dní, to když by vyšlo ideálně rozlosování. S tím by byly spojeny problémy s obsazeností haly a u některých týmů s počty hráčů, kteří by byli k dispozici k jednotlivým utkáním. Nesmíme zapomínat, že ti co hrají velký fotbal končí v polovině listopadu a nejpozději začátkem března pro ně začínají přípravné zápasy. Pokud má turnaj proběhnout hladce, tak by se měl vejít do 4 měsíců.
 
4.       Jste zakladatel, ale nikdy jste se nezúčastnil jako hráč. Neláká vás se někdy zapojit do hry?
Být mladší  o dvacet let, tak bych si takovýto turnaj s radostí zahrál. Při současném stavu svojí tělesné schránky by to nebyla radost, ale utrpení. Navíc vyznávám rčení, že skončit se mám v nejlepším. Chodím na fotbálek s věkově srovnatelnými hráči, ten si užívám a stačí mi to.
 
5.       Sám jste si zkusil i roli rozhodčího. Myslíte si, že se chování hráčů k rozhodčím lepší nebo spíše naopak?
Když jsem rozjížděl futsalovou ligu, tak jsem měl dopředu informace o problémech s některými hráči. Myslím si, že se nic z toho nepotvrdilo. V současné době je kolektiv rozhodčích stabilní a na velice dobré úrovni a myslím si, že i v důsledku toho se chování hráčů k rozhodčím lepší a je v rámci možností slušné. Pořád jde o kontaktní sport, jsou do chování zapojené emoce a někdy může hráč reagovat nepřiměřeně, ale s tím se u takovýchto sportů musí počítat. V loňském roce se např. odehrálo nějakých 180 utkání a bylo kázeňsky trestáno pouze devět hráčů
6.       Letos se o lize hodně mluví. Plno hráčů se těší. Myslíte si, že by prospěla větší propagace? Např. regionální televize?
Jestli se hráči těší, tak celý záměr splnil to, co jsem od něj očekával. Chtěl jsem vytvořit soutěž, která by umožnila registrovaným i neregistrovaným hráčům smysluplně trávit volný čas během zimních měsíců. O další propagaci jsem nijak nepřemýšlel, protože jsem ani neuvažoval o dalším rozšiřování soutěží. To, ale neznamená, že by v budoucnu v případě zájmu hrozilo, že budu týmy odmítat.
7.       Co říkáte nápadu, uskutečnit i futsalový pohár? I ve formě jednoho celodenního turnaje se zkrácenou dobou času a byl by ve formě ,,pavouka,,?
Nevím, je to nová myšlenka. V principu ne špatná, ale pro letošní rok si myslím, že již není realizovatelná. Hodně bych dal na názory jednotlivých týmů, pokud by zájem byl, tak proč ne.
 
 
Děkuji za odpověď a přeji úspěchy nejen ve sportovním životě.            
                                                                   Redakce www.futsaltrest.estranky.cz (Jš)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood coerce diagram

(AIcedydayNap, 8. 10. 2018 9:42)

Pression arterielle est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-30ml/

What causes enormous blood pressure

(Amymnaspip, 30. 7. 2018 21:52)

Poids est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre coeur bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-livraison-24h/